Różne rodzaje schodów

We wnętrzach mieszkalnych, zwłaszcza w domach, ale niekiedy także w dwupoziomowych, nowoczesnych apartamentach jednym z najważniejszych elementów konstrukcyjnych są oczywiście schody. Trudno sobie wyobrazić poruszanie się między poszczególnymi poziomami bez nich. Ta firma ( więcej ) specjalizuje się w projektowaniu oraz wykonywaniu nawet najbardziej wymagających, najtrudniejszych i najbardziej zaskakujących schodów.

Niezależnie od rodzaju zastosowanego materiału można jednak schody podzielić na kilka rodzajów ze względu na ich budowę i kształt. Na klatkach schodowych w domach bardzo często spotyka się schody dwubiegowe. Potrzebują one nieco przestrzeni, dość konkretnego na nie, wydzielonego miejsca. Są za to bardzo wygodne i skutecznie oddzielają od siebie dwie strefy. Bardzo często można je spotkać w polskich domach.

Mniej miejsca zabierają na pewno schody zabiegowe. Ich wyjątkowość polega na specyficznym układzie i kształcie stopni. Są one jednak bardzo wygodne, równie skutecznie co dwubiegowe dzielą przestrzeń, ale jednocześnie nie zabierają tyle miejsca. Można je bardzo często spotkać w otwartych salonach, ponieważ jeśli tylko zostaną odpowiednio zaprojektowane i wykonane z dopasowanych materiałów, mogą tworzyć z wystrojem salonu spójną całość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *